Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Cabletron Systems Tpxmim 20

Instrukcja demontażu produktu Cabletron Systems Tpxmim 20 po zakończeniu jego eksploatacji jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy produkt jest wyłączony z zasilania i nie ma żadnych podłączonych urządzeń. Następnie należy odłączyć wszystkie kable od produktu. Następnie należy odkręcić śruby mocujące produkt do powierzchni, na której się znajduje. Po odkręceniu śrub można łatwo usunąć produkt. Jeśli produkt jest zainstalowany w jakimś urządzeniu, należy zastosować odpowiednie narzędzia do demontażu. Po usunięciu produktu należy upewnić się, że wszystkie kable zostały odłączone i usunąć wszystkie elementy zamocowane do produktu, takie jak śruby i nakrętki. Na koniec należy zutylizować produkt zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Cabletron Systems Tpxmim 20

Punkty artykuły

 1. Wspólne przyczyny usuwania
 2. Niezbędny zapas
 3. Przygotowanie miejsca pracy
 4. Etapy demontażu
 5. Zwolnienie obwodu układu czynnika chłodniczego
 6. Wyłącz łańcuchy elektryczne
 7. Jedzenie wewnętrznych i zewnętrznych modułów
 8. Nuanse podczas usuwania podzielonych systemów różnych typów
 9. Demontaż klimatyzatora kanałów
 10. Demontaż klimatyzatora sufitowego
 11. Odłączyć system Split w zimie

Nowoczesne klimatyzatory są głównie systemami dzielnicowymi z jednym z kilku odmian, z ściany do jednostki wewnętrznej kanału. W przypadku wysokiej wydajności energetycznej, wydajność chłodzenia i izolacji szumów układów rozszczepionych (w porównaniu z modeli okiennych), konsument jest płacony przez złożoność instalacji i usunięcia takich urządzeń.

Wspólne przyczyny usuwania

Split Klimatyzacja Usuń z powodu:

 • przesuwanie właściciela do nowego miejsca zamieszkania;
 • wymiana technologii do nowej (podobnej) techniki;
 • transfer klimatyzatora do innego pokoju;
 • W momencie naprawy (malowanie, wybielniki, usunięcie bloku ze ściany do przyklejania nowej tapety, instalowania paneli ściennych, płytek i t. D. );
 • Restrukturyzacja kapitału i przebudowa jednej pomieszczenia, całej podłogi lub skrzydła budynku.

  W tym drugim przypadku demontaż jest produkowany, gdy pokój się odwrócił, na przykład w magazynie i ściśle wymuszony, a specyfika pokoju jest taka, że ​​nie jest w nim wymagana.

  Niezbędny zapas

  Będziesz potrzebować Następny zestaw narzędzi:

  • Śrubokręt i zestaw do niego bitów;
  • Urządzenie odkurzające i tankowania przez Freon, cylinder ze sprężonym czynnikiem chłodniczym;
  • Kredensowe i passatia;
  • para regulowanych kluczy (20 i 30 mm);
  • para przylądek lub klawiszy rogów (nominalna zależy od stosowanych nakrętek);
  • Śrubokręt płaski i kręcony;
  • zestaw sześciokątów;
  • taśma lub taśma;
  • Zestaw głowic kluczy;
  • zacisk lub mini-vice;
  • Nóż montażowy.

  Jeśli klimatyzator znajduje się na pierwszym piętrze – od stepladder lub lekkiego „transformatora” łatwo dostaniesz się do zewnętrznego bloku. Demontaż klimatyzatora na drugim piętrze może wymagać trzech sekcji schodów przesuwnych. Dla trzeciej i wyższych pięter jest wynajęty dźwig ciężarówki. Wzrost powyżej piątego piętra może wymagać specjalnego zewnętrznego wyciągu używanego przez budownictwa lub służbami wspinaczami przemysłowymi. Demontaż Outdoor Jednostka Jeśli chcesz uratować Freon, nie wykonywane przez części. Odłączyć sprężarkę, a obwód chłodzenia nie może być. Aby usunąć jednostkę zewnętrzną niekonkołące, wymagana jest pomoc partnerska: potężny system podziału waży około 20 kg.

  Przygotowanie miejsca pracy

  Konieczne jest zapłacenie niepotrzebnych ludzi w tej chwili z terytorium lub miejsca pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo przechodniów, wprowadzenie znaków identyfikujących. Jeśli praca zostanie przeprowadzona na ścianie nośnej wieżowca, miejsce jest wyjaśnione przez czerwoną i białą wstążkę. Faktem jest, że jeśli część zamienna lub narzędzie przypadkowo spadają z 15. piętra – wtedy ten przedmiot może zabić przechodni lub rozbić szklankę samochodu.

  W miejsce pracy, usuń meble i rzeczy osobiste, zwierzęta i t. Jeśli klimatyzator jest zdemontowany zimą, podjąć kroki, aby nie wspiąć się i nie powodować niedogodności innych osób.

  Jeśli wykorzystywany jest inwentaryzacja bezpieczeństwa – pracuj z planem jego użycia. Oczyszcza cię przed nieprzyjemnymi, a nawet katastrofami konsekwencjami. Ustaw narzędzia w przystępnym miejscu – daje wydajność pracy.

  Etapy demontażu

  Konserwacja Freon pomoże zmniejszyć koszty ponownego edycji klimatyzatora w nowym miejscu, gdzie później będzie kontynuować pracę. Prawidłowy transfer Freon – bez straty, co i zgłasza instrukcję obsługi. Freon niszczy warstwę ozonową ziemskiej atmosfery, a samo w sobie jest gaz cieplarniany. Tak i naprawa klimatyzatora na rok 2019. Nowy Freon, kiedy straciłeś stary, będzie kosztować kilka tysięcy rubli.

  Zwolnienie obwodu układu czynnika chłodniczego

  Pamiętaj, aby zrobić torebkę do bloku zewnętrznego. Odbywa się to w następujący sposób.

  1. Uruchom tryb działania „Cold”.
  2. Wybierz dolny limit temperatury za pomocą pilota, na przykład 17 stopni. Pozwoli to szybciej pompować bloku wewnętrznego do pompy do zewnętrznego. Poczekaj, aż trafi na zimno.
  3. Usuń wtyczki z brązu zakrywającym zawory rur „szlaków”.
  4. Zamknij zawór między jednostką zewnętrzną a cienką rurą. Klimatyzatory uwolnione w ciągu ostatnich kilku lat zawory wirują się za pomocą kluczy sześciokątnych.
  5. Podłącz do usuwania większej manometru zaworu.
  6. Odczekaj kilka minut, aby Freon wszystko poszło do obiegu zewnętrznego. Proces pompowania freonu jest wygodnie śledzony za pomocą strzałki, która musi osiągnąć znak zerowy manometry.
  7. Poczekaj, aż spadnie ciepłe powietrze i zamknij zawór na grubej rurce. Odłącz klimatyzację. Wyważa, że ​​żaluzje poziome i / lub pionowe, zamykanie automatycznie po zatrzymaniu obu bloków.
  8. Wkręć wtyczki na zawory. Więc chronisz zewnętrzny blok przed penetracją wewnątrz zagranicznych cząstek zakłócających swoją pracę. Jeśli brakuje poszczególnych wtyczek – weź te otwory z taśmą.

  Uruchom klimatyzator w trybie wentylacji (bez sprężarki). Przepływ ciepłego powietrza wieje pozostałości kondensatu wody. Urządzenie de-in.

  Jeśli usuniesz rury ze ściany, niemożliwe jest przekąskę z rurami miedziowymi oknami w odległości 20 cm od armatury, spłaszczają i podważają utworzone końce.

  Wyłącz łańcuchy elektryczne

  Usuwanie elektryki i rurociągów Wyprodukowany przez następujący schemat.

  1. Obudowa jednostki wewnętrznej została usunięta. Odłącz i usunął rurę elektryczną.
  2. Wyłącz i usunął wąż odwadniający.
  3. Odłączony i filononts.

  Następnie jednostka wewnętrzna jest łatwa do poruszania się i usuwania. Jednostka zewnętrzna demontuje nawet łatwiej, ale w tej samej sekwencji.

  1. Odłączyć kable zasilające. Krzyżuj je – Pozwoli Ci szybko zainstalować system podziału szybko, za kilka minut, podłączyć je do odpowiednich zacisków.
  2. Odkręć mniejszą rurkę o średnicy z montażu. Podobnie usuń rurkę większej średnicy z innego dopasowania.
  3. Odłącz wodę drenażową i odpływową, a nie zdalne, gdy klimatyzator jest wykonywany w trybie PURGE.

  Jedzenie wewnętrznych i zewnętrznych modułów

  Na posiłek jednostki wewnętrznej Poniżej.

  1. Określ lokalizacje zatrzasków i zamków w przypadku, delikatnie je odrzuć. Aby to zrobić, użyj specjalnego frezu, obliczonego precyzyjnie pod zatrzaskami i blokadami. Płaski śrubokręty (nawet z cienką krawędzią), nożami i ostrzami montażowymi, które, na przykład, usuń gumę z kołami rowerowymi, mogą złamać te zamki. Działaj niezwykle schludny.
  2. Skupiając się na strzały na obudowie, odkręć śruby, trzymając wewnętrzny blok na płycie montażowej.
  3. Uwolnienie obudowy z dolnych uchwytów, odsuń dolną krawędź ze ściany. Nie usuwaj go całkowicie.
  4. Zdejmij wewnętrzny blok płynu elektronikilowego. Aby to zrobić, zdemontuj pokrywę terminali, zwolnij końce kabla i wyciągnij go poza blokiem wewnętrznym.
  5. Odłącz węże spustowe. Możesz wylać do szklanki wody – prześlij szklankę lub kubek z wyprzedzeniem.
  6. Usuń izolator termiczny i odkręć rurki freonowe z armatury. Natychmiast zatrzymaj armatura, aby pył i wilgoć z powietrza nie wejdą do freonoperów jednostki wewnętrznej.
  7. Podnieś zewnętrzną blok. Usuń go z płyty ustalającej.
  8. Umieść blok na bok. Zdejmij samotę montażową.

  Wewnętrzny blok jest usuwany. Aby usunąć blok zewnętrzny, wykonaj następujące czynności.

  1. Usuń pokrywę montażową z boku, odłącz elektryczną rurę z klimatyzatora i wyciągnij je z paska terminala. Przykręć śruby zacisków i zamknij tę pokrywę.
  2. Odłączyć wąż drenażowy, który łączy kondensat z jednostki zewnętrznej na ulicę.
  3. Usuń freeononts podobnie jak na bloku wewnętrznym. Przenieś je na bok.
  4. Zdejmij śruby na wspornikach, trzymając jednostkę zewnętrzną. Wyjmij sam blok z tych mocujących.
  5. Zdejmij śruby trzymające wsporniki w ścianie. Usuń zapięcie.
  6. Wyciągnij z otworów w ścianie „Track” i Elektrokbel.

  Na tym demontażu został ukończony klimatyzator. Zapakuj blok na zewnątrz i wewnętrzny (i wszystkie łączniki).

  Nuanse podczas usuwania podzielonych systemów różnych typów

  Jeśli demontaż (recykling) prosty system podziału jest stosunkowo prosty, a następnie bardziej złożone urządzenia, takie jak klimatyzatory kanałowe, jest znacznie bardziej skomplikowane w ich transferze. Mają duży zestaw elementów i wagi, wymagają specjalnych podejść, gdy są osadzone we wnętrzu pomieszczeń. Linia elektryczna jest usuwana i odłączona przed wyjmowaniem hydrauliki, a nie po nim. Przed zainstalowaniem klimatyzatora w nowym miejscu konieczne jest wysadzanie i odrzucenie konturów Freon obu bloków. Stemplowana ciężka komunikacja po prostu cięta.

  Jeśli otwór jest dość szeroki, aby je wyciągnąć, a następnie zacznij od najłatwiejszego w ciągniętych częściach. Następnie wyjmij resztę.

  Niemożliwe jest przechowywanie zdemontowanej klimatyzacji podziału w ciągu roku i więcej. Z czasem Freon zniknie. Wewnątrz uszczelek oddechowych zaworów otrzyma powietrze z rurociągami wilgocią i utleniającymi. W tym przypadku cały kontur podlega wymianom. Często części dla starego klimatyzatora nie okazują się jakikolwiek kreatora, t. W celu. Cała linia kompatybilnych modeli od dawna została usunięta z produkcji, a właściciel jest zmuszony do zakupu nowego systemu podziału.

  Demontaż klimatyzatora kanałów

  Demontaż systemu podziału kanału rozpoczyna się od demontażowych kanałów powietrznych. Praca zaczyna się tam, gdzie kratki kanałowe komunikują się z powietrzem w chłodzonych pomieszczeniach. Usuwanie kanałów, przejdź do ekstrakcji modułów wewnętrznych i ulicznych sprzętu. Klimatyzator biegnie po pompowaniu freonów w bloku ulicy – zawory trzymające się, muszą nakładać się i izolować z wtyczkami. Po zakończeniu systemu kabel zasilający jest wyłączony.

  Demontaż klimatyzatora sufitowego

  Klimatyzacja sufitowa jest instalowana, gdy stóp zawieszone „Armstrong” nie jest jeszcze w pełni zamontowane. Tak więc w miejscu instalacji modułu klimatyzacji nie ma segmentów kaflowych. Tylko zawiesiny są wszczepione dla ramki w betonowej nakładaniu się. Jednocześnie zaplanowano holdingowe płytki ramy aluminiowej lub włóknistej, ale nie zebrane lub częściowo zainstalowane.

  Taka sekwencja instalacji klimatyzatorów sufitowych i wentylatorów obserwuje się, że instalatorzy nie wykonują dwukrotnie jednego rodzaju pracy i nie uszkodzą już zainstalowanego sufitu.

  Często klimatyzator położył wraz z nowym sufitem – z budynkami lub budynkami remontu. Aby usunąć jednostkę wewnętrzną sufitową, usuń sąsiednie sekcje płytek w podwieszanym suficie. Następnie zdemontuj sam blok. Wymagana jest wymagana dokładność – ściany, na których się otwiera, mogą nie być blisko. Gdy klimatyzator jest zainstalowany w środku sufitu, obok lampy. Nie zapomnij zainstalować sekcji sufitowych w poprzednich miejscach.

  Odłączyć system Split w zimie

  Nowoczesna klimatyzacja to podgrzewacz wentylatora i chłodnicy. W mrozie, dokładne pompowanie freonu nie może potrzebować – temperatura w bloku zewnętrznym jest raczej niska, aby utrzymać go w stanie ciekłym. Zamknięcie zaworów, można niemal natychmiast, ponieważ ciśnienie freonu spada do zera (na sekundę), nakładają się na zawory, usunąć rurę elektryczną, drenaż i freontaże. Jeśli zawory są ściśnięte i nie ruszaj się – ogrzewają, na przykład, suszarka do włosów. Zrób to samo z sprężarką, jeśli nie rozpocznie się.

  Nie próbuj robić wręcz przeciwnie – płyn pompy do jednostki wewnętrznej. Nie ma takich zaworów. Teoretycznie służyć blokiem wewnętrznym stanąłoby taką presję. Ale nie sądzę, że jeśli za oknem minus, a następnie idą inaczej. W ogniu i w mrozie, Freon płynnie przechowywania w bloku zewnętrznym, a nie w wewnętrznym.

  Patrz poniżej.


  Nie znalazłeś poszukiwanej dokumentacji, skontaktuj się bezpośrednio z naszym Doradcą Technicznym.

  Zaproszenie do składania ofert na opracowanie instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych lub grup energetycznych, na podstawie których mogą być wykonywane prace eksploatacyjne.

  Zamawiający: Ministerstwo Rozwoju i Technologii - Biuro Administracyjne.

  1. Przedmiot zamówienia:
   opracowanie instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych lub grup energetycznych, na podstawie których mogą być wykonywane prace eksploatacyjne, zgodnie z § 4 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1210).
  2. Kryteria oceny ofert:
   O wyborze oferty decydować będzie kryterium ceny. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą liczbę punktów.
   Liczba punktów zostanie przyznana wg poniższego wzoru:
   Liczba punktów = Cmin/Cwn x 100
   Gdzie:
   Cmin – cena minimalna spośród zaproponowanych cen ofertowych, Cwn – cena badanej oferty.
  3. Warunki udziału.
   Udział w postępowaniu mogą wziąć wykonawcy którzy:
  4. posiadają wiedzę, umiejętności i doświadczenie;
  5. dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
 • Warunki finansowe rozliczeń i płatności.
 • cena oferty musi obejmować wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym podatek od towarów i usług (VAT) oraz inne opłaty;
 • wynagrodzenie będzie płatne jednorazowo po realizacji zamówienia;
 • zapłata nastąpi przelewem na wskazany w fakturze nr rachunku bankowego – w terminie 14 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury do siedziby zamawiającego;
 • podstawą do wystawienia faktury będzie protokół odbioru prac podpisany przez zamawiającego bez zastrzeżeń;
 • rozliczenia będą prowadzone w złotych polskich.
 • Dodatkowe informacje.
 • zaproszenie nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do udzielenia zamówienia;
 • zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zamówienia bez podania przyczyny;
 • umowy oraz zlecenia zawierane są z wykorzystaniem wzorów stosowanych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii;
 • przy ocenie ofert pod uwagę będą brane tylko oferty, w których wycenione zostały wszystkie rodzaje prac. W celu zapewnienia porównywalności wszystkich ofert, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z właściwymi Oferentami w celu uzupełnienia lub doprecyzowania ofert;
 • zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na ofertę wybraną, jako najkorzystniejszą. Wykonawca wybrany do wykonania przedmiotowego zamówienia obowiązany będzie przedstawić aktualny odpis z właściwego rejestru wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem zawarcia umowy albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. O terminie podpisania umowy Zamawiający powiadomi Wykonawcę z 3 dniowym wyprzedzeniem.
 • Okres związania ofertą – 30 dni od złożenia oferty (którego bieg rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert).
 • Oferty przysłane po terminie nie będą brane pod uwagę.
 • Sposób przygotowania i termin składania ofert.
  Wypełnione i podpisane przez osoby upoważnione formularze ofertowe w formie skanu należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: bogdan. pl w terminie do dnia 31. 03. 2022r. do godz. 16. 00.
 • Załączniki:
  Formularz Ofertowy.
  Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.

  TytułWersjaDane zmiany / publikacji
  Opracowanie instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych1. 023. 2022 17:42 Agata Kubel-Grabau

  Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

  Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Cabletron Systems Tpxmim 20

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Cabletron Systems Tpxmim 20

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Cabletron Systems Tpxmim 20