Podręcznik dla pracowników Hitachi R S37svth

Podręcznik dla pracowników firmy Hitachi R S37svth jest kompendiumem informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z urządzenia. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji, konserwacji i naprawy urządzenia, a także wszystkich podstawowych funkcji, które oferuje. Podręcznik zawiera również instrukcje dotyczące bezpiecznego użytkowania urządzenia, w tym informacje o zgodności z bezpieczeństwem i zgodności z przepisami, wytycznymi i ustawami. Podręcznik jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich pracowników, którzy korzystają z urządzenia, aby upewnić się, że wszystko działa bezpiecznie i prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla pracowników Hitachi R S37svth

Wydajemy podręcznik dla nowych pracowników

Jednym z przydatnych narzędzi wspierających proces onboardingu może być przygotowanie podręcznika dla nowych pracowników.

Podstawowym celem przygotowania takiego podręcznika dla nowych pracowników jest przede wszystkim informowanie i przekazywanie wiedzy. To tu możemy zebrać niezbędne informacje o naszej firmie, wszystko to, co jest rozszerzeniem wiedzy przekazanej nowej osobie podczas szkolenia czy spotkania onboardingowego. Ale podręcznik dla pracowników ma także inne zadania oprócz porządkowania nowo otrzymanej dawki wiedzy. Dobrze zaprojektowany podręcznik i ciekawie wydany ma szansę wspierać budowanie pozytywnego wizerunku (employer branding) firmy w oczach pracownika. Ma pokazać, że od pierwszego dnia firma dba o swój zespół i komfort pracy pracowników, wspiera ich w stawianiu pierwszych kroków w nowej organizacji. To także kolejny element budowania zapoczątkowanej podczas procesu rekrutacji więzi pracownika z firmą. „Poznanie” nowych kolegów na łamach takiego podręcznika pomaga rozpocząć proces integracji pracownika z nowym zespołem. Pokazanie w podręczniku najważniejszych sukcesów firmy, jej osiągnięć i pozycji na rynku może motywować do pracy i dawać poczucie dumy z przynależności do nowej organizacji.

Kiedy warto przygotować podręcznik dla pracowników?

Taki podręcznik może być przydatny w kilku sytuacjach. Sprawdzi się podczas przejmowania nowych firm wraz z ich zespołami (nowi pracownicy) czy podczas otwierania nowych oddziałów i zatrudniania tam kolejnych osób (to także nowi pracownicy). Warto również rozważyć wdrożenie takiego narzędzia komunikacji (z odpowiednio dopasowaną treścią) dla nowo awansowanych osób, dla których zmienia się położenie w strukturze firmy, co z kolei zazwyczaj generuje konieczność dostępu do nowych informacji, konieczność poszerzenia wiedzy potrzebnej do pełnienia nowych funkcji i pogłębiania zakresu informacji. Taki podręcznik może być także szerszym uzupełnieniem informacji zawartych w innych narzędziach komunikacji podczas wprowadzania dużych zmian w firmie. Jeśli są one kluczowe i powodują szerokie zmiany dla całego zespołu, uporządkowanie zmian i szczegółowe ich omówienie można zawrzeć w takim podręczniku. Pamiętajmy jednak, że podręcznik taki nie powinien być jedynym narzędziem komunikowania tak dużych zmian.

Jaką formę może mieć podręcznik dla nowych pracowników? Może być w wersji klasycznej, tradycyjnej, czyli papierowej w postaci książki, kartek uporządkowanych w segregatorze czy włożonych do teczki. Może być opublikowany online np. w intranecie do pobrania w pliku i poczytania, co jednak przy obszerności treści może być uciążliwe w odbiorze.

Warto zastanowić się, czy treści, które chcemy przekazać nie mogłyby zostać przeniesione do intranetu np. na platformę e-learnigową. Przez taki kurs np. z kilkoma poziomami wtajemniczenia powinien wtedy przejść każdy nowy pracownik. Rozwiązanie to daje możliwość kontroli przyswajanych treści – możemy np. zakończyć kurs pytaniami kontrolnymi. Całość może mieć również postać ciekawej gry.

Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, co może zawierać przewodnik dla nowego pracownika?

 • informacje ogólne o firmie, zarządzie,
 • historia firmy (np. w formie storytellingowej),
 • misja, wizja, strategia,
 • informacje o produktach,
 • struktura organizacyjna i ogólny podział obowiązków,
 • regulaminy,
 • podstawowe numery telefony, inne dane kontaktowe,
 • zasady pracy np. dress code, język organizacji,
 • opis narzędzi komunikacji wewnętrznej,
 • informacje, gdzie można znaleźć informacje o firmie (zarówno za pośrednictwem instrumentów wewnętrznych np. intranet jak i zewnętrznych np. social media),
 • plany budynków,
 • i wiele, wiele innych rzeczy, które uznacie za pomocne nowemu pracownikowi w sprawnym zaadaptowaniu się w nowym środowisku pracy.

Jeśli dysponujecie takim podręcznikiem i chcielibyście pochwalić się nim, zachęcam do kontaktu.

Zapraszam także na Facebooka bloga.

Fot. MB/ Dharamsala/Indie

Dlaczego Profinfo. pl?

Ponad 10 tys. tytułów

Darmowa dostawa już od 120zł

Pomoc konsultanta na linii

Promocyjne ceny i rabaty

Sprawna realizacja zamówienia

Dostęp do ebooka w 5 minut

Bestseller

Darmowa dostawa - 0 zł!

Meritum. Pomoc społeczna

Renata Babińska-Górecka, Monika Lewandowicz-Machnikowska, Stanisław Nitecki, Anna Nowicka-...

Książka kompleksowo omawia tę część systemu zabezpieczenia społecznego, jaką jest pomoc społeczna. Wydanie drugie zostało rozszerzone o omówienie licznych nowelizacji prawa zabezpieczenia społecznego oraz ich aktualnej wykładni, wzbogaconej najnowszym orzecznictwem sądowym.

Już od: 139, 29 zł

199, 00 zł

Więcej

ABC-0842 W02P01

-59% Pakiet pomocy społecznej

Jakub Wilk, Tomasz Kosicki

Pakiet trzech praktycznych opracowań z zakresu pomocy społecznej.

PROMOCJA -59%

Już od: 114, 89 zł

277, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska

Świadczenia rodzinne. Komentarz

Tomasz Brzezicki, Bartłomiej Chludziński, Aleksandra Główczewska, Tomasz Kuczyński, Łukasz...

W komentarzu znajduje się m. in. kompleksowa informacja, jakie świadczenia przysługują na podstawie przepisów ustawy i na jakich zasadach są przyznawane.

Już od: 101, 40 zł

169, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-4114 W01P01

Osoby ubogie, niepełnosprawne i bezdomne w systemie pomocy społecznej

Magdalena Małecka-Łyszczek, Radosław Mędrzycki

W książce przedstawione są konkretne rodzaje wsparcia, m. in. zasiłki stałe, okresowe i celowe, usługi opiekuńcze, lecznicze i specjalistyczne, zapewnienie tymczasowego schronienia, mieszkania chronione, indywidualne programy wychodzenia z bezdomności.

Już od: 107, 10 zł

119, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-4163 W01P01

Odwołania od decyzji w sprawach dotyczących pomocy społecznej

Anna Kawecka

Książka prezentuje najbardziej aktualne problemy pojawiające się w związku z realizacją przepisów ustaw: o świadczeniach rodzinnych, o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Już od: 29, 49 zł

59, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-3846 W01P01

Fundusz Alimentacyjny 2021. Korzystanie ze świadczeń

Ewa Tomaszewska

W książce omówiono istotę obowiązku alimentacyjnego na podstawie przepisów ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz możliwość podjęcia działań wobec dłużnika alimentacyjnego wprowadzonych ustawą o Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Wolters Kluwer Polska EBO-3205 W01P01

-20% Śmierć w ujęciu prawa administracyjnego

Iwona Sierpowska

Pierwsze przekrojowe i kompleksowe opracowanie ukazujące śmierć człowieka w wymiarze administracyjnoprawnym.

PROMOCJA -20%

Już od: 103, 20 zł

129, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-3907 W01P01

-20% 500+ po nowelizacji w pytaniach i odpowiedziach

Michał Bochenek

Dzięki zawartym w publikacji wzorom, studiom przypadków i orzecznictwa, będzie ona wsparciem dla pracowników m. in. ośrodków pomocy społecznej, urzędów gmin lub urzędów miejskich w skuteczniejszym przyznawaniu świadczeń wychowawczych, realizowaniu wypłat 500+ i reagowaniu na zmiany sytuacji świadczeniobiorców, wpływające na prawo do świadczenia wychowawczego.

PROMOCJA -20%

Już od: 79, 20 zł

99, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-3844 W01P01

-20% Publicznoprawny status jednostki skrajnie ubogiej

Adam Ploszka

Publikacja udziela odpowiedzi na pytanie, jak normy prawne, a w szczególności prawa człowieka kształtują status jednostki skrajnie ubogiej oraz w jaki sposób może ono przyczynić się do przeciwdziałania skrajnemu ubóstwu. html">Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-3613 W01P01

C. H. Beck

Opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej

Michał Bochenek, Żanetta Gawarkiewicz, Magdalena Januszewska, Dominik Kucharski, Iwona Kus...

Publikacja ma na celu przybliżenie postępowania w przedmiocie nakładania obowiązku ponoszenia odpłatności na mieszkańca DPS oraz inne podmioty zobowiązane.

Wolters Kluwer Polska EBO-2075 W01P01

-10% Prawo pracy w jednostkach pomocy społecznej po zmianach w 2016 r.

Mateusz Brząkowski, Magdalena Januszewska, Joanna Kaleta, Magdalena Kostrzewa, Piotr Kostr...

W roku 2016 weszły w życie dwie duże nowelizacje kodeksu pracy. W publikacji w sposób przystępny i kompleksowy omówiono konsekwencje i zasady stosowania zmienionych przepisów kodeksu pracy przez działy kadr w jednostkach budżetowych.

PROMOCJA -10%

Już od: 62, 10 zł

69, 00 zł

Więcej

Wolters Kluwer Polska KAM-2961 W01P01

Wolters Kluwer Polska EBO-1492 W01P01

Lektura obowiązkowa, czyli Podręcznik Pracownika | INNPoland. pl

INNPoland_avatar

Podręcznik dla pracowników Hitachi R S37svth

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla pracowników Hitachi R S37svth

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla pracowników Hitachi R S37svth