Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv

Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv to nowoczesny, uniwersalny elektryczny system sterowania temperaturą. Jest on dostępny w wersji przemysłowej i mieszkaniowej. System ten może kontrolować temperaturę w zakresie od -20 ° C do +50 ° C, a jego wydajność wynosi do 13 kW. Beko Bekomat 13 Cv zapewnia wysoką jakość i niezawodność dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości materiałów. System sterowania posiada zarówno funkcje regulacji temperatury jak i procesów grzewczych, a także może być sterowany za pośrednictwem komputera. System jest w pełni kompatybilny z sieciami elektrycznymi i może być łatwo zintegrowany z innymi systemami sterowania.

Ostatnia aktualizacja: Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv

Zamontowany u użytkowników ponad 5 milionów razy

Spust kondensatu z elektronicznym sterowaniem zależnym od poziomu kondensatu

Na prawie wszystkich etapach procesu uzdatniania sprężonego powietrza powstaje kondensat. Z reguły zawiera on olej, zabrudzony jest cząstkami zanieczyszczeń i rozprzestrzenia się w całym systemie sprężonego powietrza. Nasze zadanie polega na znalezieniu rozwiązań pozwalających na usunięcie kondensatu ze sprężonego powietrza i uzyskanie optymalnej jakości dla danego zastosowania: a to wszystko możliwe jest dzięki rozwiązaniu BEKOMAT. Pierwszy spust kondensatu o elektroniczne regulowanym poziomie stał się w ostatnim czasie synonimem efektywnego odprowadzania kondensatu. Dostosowany do ilości, z inteligentnym systemem elektronicznym zapobiegającym stratom sprężonego powietrza minimalizuje zużycie energii i koszty. Takie zalety potwierdza także praktyka: znani na świecie producenci sprężarek stawiają na spust BEKOMAT, gdy zależy im na bezpiecznym i ekonomicznym odprowadzaniu kondensatu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi produktami do uzdatniania stabilnych emulsji olejowych. Wszystkie nasze rozwiązania technologiczne prezentują najwyższe standardy jakościowe, dlatego cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli rozmaitych sektorów przemysłu.

Oszczędność i niezawodność: BEKOMAT  urządzenia standardowe

Program produktów BEKOMAT dzięki urządzeniom standardowym 12, 13, 14 i 16 oferuje nie tylko to właściwe, ale i najbardziej energooszczędne rozwiązanie dla niemal każdego zastosowania. Zintegrowany czujnik pojemnościowy odpowiedzialny za odprowadzanie kondensatu zależne do ilości przyczynia się do zaoszczędzenia zasobów naturalnych i wpływa na efektywność – taka jest zasada stosowania drenu BEKOMAT.

Zbędnych kosztów i szkód na etapie wytwarzania sprężonego powietrza można skutecznie uniknąć jedynie dzięki odprowadzaniu kondensatu zależnemu do ilości. Dlatego dreny kondensatu BEKOMAT korzystają z czujnika pojemnościowego. Inteligentne układy elektroniczne zapobiegają stratom sprężonego ciśnienia i do minimum ograniczają wydatek energii. Z tego względu elektronicznie regulowane urządzenie do odprowadzania kondensatu w porównaniu z urządzeniami z zaworami spustowymi sterowanymi czasowo często amortyzuje się już w ciągu półrocza.

BEKOMAT szybkie i ekonomiczne serwisowanie

Innowacyjna konstrukcja serii BEKOMAT 31U, 32U, 33U i 33U CO jest szczególnie łatwa w konserwacji. Niekłopotliwe obchodzenie się z podzespołami połączonymi szybkozłączkami znacznie przyspiesza serwisowanie. Urządzenia zbudowane są z maksymalnie trzech grup konstrukcyjnych, które łączone są poprzez szybkozłączki. Jednostkę sterującą i czujnikową instaluje się jednokrotnie, podczas konserwacji wymienia się jedynie jednostkę serwisową (w tym wszystkie części zużywające się i ciśnieniowe). Ten wytrzymały dren kondensatu przeznaczony jest dla zaolejonego i niezaolejonego, również agresywnego kondensatu.

Rozwiązania BEKOMAT spełniające szczególne wymagania

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako specjalista w zakresie techniki kondensatu wielokrotnie zaprojektowaliśmy rozwiązania spełniające szczególne wymagania naszych klientów, które ostatecznie przeszły również do produkcji seryjnej. W ten sposób dla klientów z najróżniejszych branż zaimplementowaliśmy liczne funkcje dodatkowe, oparte na klasycznych zaletach urządzenia BEKOMAT. Funkcje te sprawdziły się w najróżniejszych obszarach zastosowań – warto skorzystać z naszego wyjątkowego know-how.

Referencje

Zastosowania technologii kondensatu

ThyssenKrupp Steel Europe, Duisburg (Niemcy)

Sieć sprężonego powietrza w zakładzie ThyssenKrupp Steel Europe AG w Duisburgu ma długość ponad dziesięciu kilometrów. Ilość sprężonego powietrza na terenie zakładu jest odpowiednio wysoka. Sprężarki turbo wymagają specjalnych spustów kondensatu firmy BEKOMAT, które odprowadzają duże ilości kondensatu.

Czyszczenie powierzchni w HELLA KGaA Hueck & Co.

W niemieckim przedsiębiorstwie motoryzacyjnym Hella sprężone powietrze przejmuje główne zadania w zakresie czyszczenia powierzchni elementów istotnych dla bezpieczeństwa. W zakładzie pracuje ponad 40 spustów kondensatu BEKOMAT, separator oleju i wody ÖWAMAT oraz urządzenie rozdzielające BEKOSPLIT do oczyszczania zemulgowanych kondensatów.

Bez oleju i zarodków dla medycyny

Nycomed stawia również na technologię kondensatu firmy BEKO TECHNOLOGIES: Zainstalowano spusty kondensatu BEKOMAT, które odprowadzają nagromadzony kondensat do separatora oleju i wody typu ÖWAMAT 15. W ten sposób firma Nycomed jest zabezpieczona w zakresie przetwarzania i utylizacji kondensatu ze sprężarek, ponieważ spełniają one niezawodnie wszystkie przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Pobierz dokumenty

Prospekt BEKOMAT 12 | 13 | 14 | 16

Prospekt

505 KB

Prospekt BEKOMAT 20 | 20 FM

Prospekt

455 KB

Prospekt BEKOMAT 31 | 32 | 33

Prospekt

383 KB

Instrukcje obsługi BEKOMAT 31U

Instrukcje obsługi

896 KB

Instrukcje obsługi BEKOMAT 32U

Instrukcje obsługi

995 KB

Instrukcje obsługi BEKOMAT 33U

Instrukcje obsługi

1 MB

Wykorzystując ponad 25-cio letnie doświadczenie firmy BEKO TECHNOLOGIES w dziedzinie odprowadzania kondensatu ze sprężonego powietrza skonstruowano nową generację drenów kondensatu z serii BEKOMAT®. Jest to innowacyjne rozwiązanie dające użytkownikom nowe i dodatkowe korzyści. Dreny BEKOMAT® 31/32 to udoskonalenie sprawdzonego rozwiązania. Jeszcze bardziej niezawodne, szybkie i proste w montażu. Obsługa serwisowa spustu kondensatu, która dotychczas zajmowała godziny teraz ogranicza sie do kilku sekund. BEKO TECHNOLOGIES osiągnęło ten cel dzięki nowej konstrukcji. Dren składa się tylko z dwóch elementów połączonych ze sobą szybkozłączem. Spust kondensatu BEKOMAT® 31/32 to niezawodne rozwiązanie firmy BEKO TECHNOLOGIES które juz dziś wyznacza standardy na przyszłość.


Spusty, zrzuty kondensatu - zalety

Automatyczny spust do kondensatu BEKOMAT® został zaprojektowany do elektronicznie sterowanego odprowadzania kondensatu z systemów sprężających powietrze.

Automatyczne spusty kondensatu BEKOMAT® funkcjonują bez zbędnej utraty sprężonego powietrza przy równocześnie minimalnym zużyciu energii. Odbiorcy doceniają przede wszystkim wysoką skuteczność ekonomiczną i niezawodność tego urządzenia: ponad 1, 000, 000 jednostek spustu kondensatu typu BEKOMAT® zainstalowano do tej pory u zadowolonych klientów na całym świecie. BEKOMAT® firmy BEKO TECHNOLOGIES osiągnął status przemysłowego standardu nie tylko ze względu na swoją niezwykłą niezawodność ale przede wszystkim z powodu swego energooszczędnego trybu pracy bez zbędnej utraty sprężonego powietrza. Automatyczne zrzuty kondensatu BEKOMAT® mają ewidentną przewagę nad spustami sterowanymi pływakiem albo spustami sterowanymi czasowo.

Zdecydowane zalety automatycznych spustów kondensatu BEKOMAT® w porównaniu ze spustem pływakowym:

• dren kondensatu BEKOMAT® nie zanieczyszcza się, co z kolei wpływa korzystnie na jego niezawodne funkcjonowanie

• spust kondensatu wyposażony jest w system sygnalizacji usterek – Alarm

• BEKOMAT® jest urządzeniem wymagającym minimalnego dozoru

• duży przekrój urządzenia pomaga uniknąć emulgacji

Walory drenu BEKOMAT® w porównaniu ze spustem czasowym:

• tryb pracy urządzenia BEKOMAT® dostosowany jest do bieżącej ilości kondensatu

• zrzut kondensatu działa bez zbędnej utraty sprężonego powietrza

• urządzenie jest wyposażone w system sygnalizacji usterek – Alarm

• duży przekrój urządzenia pomaga uniknąć emulgacji

Spust kondensatu BEKOMAT - ujęcie techniczne

- Ekonomiczność – zautomatyzowane inteligentne sterowanie zrzutem kondensatu przeciwdziała niepożądanym stratom powietrza oraz pozwala na zaoszczędzenie energii.


- Niezawodność – zintegrowany czujnik pojemnościowy nie eksploatuję się i działa aktywnie na każdy typ kondensatu (także na olej). Praca zaworu
nie ulega przestojom nawet przy znaczącym zanieczyszczeniu kondensatu.

- Montaż – łatwe podłączenie zrzutu kondensatu do instalacji pneumatycznych ze względu na równoległe położenie wlotu i wylotu kondensatu
na jednej płaszczyźnie.

- Pewność – zawór spustu kondensatu którego cykl pracy jest ciągle pod samokontrolą, świecące diody natomiast informują o prawidłowej pracy urządzenia.

- Bezpieczeństwo – cała aparatura elektroniczna złożona jest ze scalonego modułu sieciowego i jednostki sterowniczej, której cykl pracy przebiega pod napięciem bezpiecznym 24V DC. Kiedy usuniemy łącznik wtykowy, urządzenie odłączy się od modułu sieciowego. Daje to gwarancję bezpiecznej obsługi serwisowej bez obecności elektryka.

Dobór spustów kondensatu

Rodzaj zrzutu kondensatu BEKOMAT można dobrać bazując na parametrach wydajnościowych i ciśnienia pracy sprężarki, miejsca gdzie ma być zainstalowany i typ wytwarzanego kondensatu.

Dla kondensatów olejowych dedykowane są spusty kondensatu model 21 wykonane z tworzywa oraz zrzuty kondensatu aluminiowe – modele 12 i 16. Ostatnie dwa modele mogą być również używane do kondensatów bezolejowych o dużej agresywności – taki spust kondensatu jest wykonany z utwardzonego aluminium. Wśród opcjonalnego osprzętu możemy wyróżnić zestawy podłączeniowe do dopływu i odpływu kondensatu, termiczne osłony czy zestawy grzewcze.

Spusty kondensatu BEKOMAT stosowane są przy:
- wymagających i maksymalnie agresywnych kondensatach
- warunkach narażonych na wystąpienie wybuchu
- warunkach próżniowych i niskich ciśnieniach
- obligatoryjnym odwadnianiu wybranych stopni kompresora podczas biegu jałowego

Technologia zastosowana dla zrzutu kondensatu BEKOMAT 14

Rysunek 1:
(1) Kondensat odpływa otworem wlotowym.

(2) Komora spustowa w której gromadzi się kondensat. Zawór membranowy jest zamknięty dopóki zawór elektromagnetyczny (4) i kanał sterujący (3) nie zapewnią ciśnienia stabilizującego nad powierzchnią membrany (5). Zwiększona powierzchnia nad membraną daje znaczną siłę dociskową, co z kolei zapewnia w pełni szczelne zamknięcie zaworu

Rysunek 2:
W przypadku napełnienia się zbiornika (2) kondensatem i osiągnięcia max. poziomu (Ni2), pojemnościowy czujnik poziomu (6) uruchomi elektrozawór który zamknie kanał sterujący by następnie otworzyć kanał odciążający. Wówczas ciśnienie nad membraną zostanie zniwelowane, przestanie działać siła dociskająca, membrana uniesie się w gnieździe zaworu (7), a ciśnienie będzie wypychać zgromadzony kondensat przez kanał wylotowy(8).

Budowa spustów kondensatu BEKOMAT 31/32 i 33

BEKOMAT 31/32/33 - zasada działania

BEKOMAT 31/32Stan opróżniony
:

Kondensat przesyłany jest do spustu BEKOMAT przez wlot (1) gdzie następuje jego skumulowanie w zbiorniku (2). Czujnik pojemnościowy (3) zapewnia stałą kontrolę poziomu napełnienia i gdy zbiornik się napełni następuje przesył sygnału do elektronicznego sterownika.

Stan napełniony:
Następuje załączenie sterującego zaworu (4), z kolei membrana (5) powoduje otwarcie kanału wylotowego (6) którym odciągany jest kondensat. Kanał wylotu zamyka się po całkowitym opróżnieniu zbiornika kondensatu. Wszystko przebiega szczelnie przez co nie występują straty sprężonego powietrza.

BEKOMAT 33

Produkt został dodany do listy życzeń.

Produkt został usunięty z listy życzeń.

Lista życzeń jest pełna. Usuń produkty, aby dodać więcej.

Are you sure you want to clear your wishlist?

Można porównywać produkty tylko z tej samej kategorii.

Dodano element do porównania. Kontynuuj!

Usunięto element z listy porównawczej.

Lista porównawcza jest pełna!

Na liście znajduje się tylko 1 produkt. Dodaj więcej produktów, aby móc je porównać.

Wybierz idealne urządzenie

Utrzymywanie świeżości żywności w lodówce Beko

Ciesz się doskonałymi rezultatami prania za każdym razem

Pełnowymiarowe zmywarki zapewniające łatwe zmywanie

Wielofunkcyjne odkurzacze posprzątają każdy zakamarek domu

  • ChłodnictwoChłodziarki
  • ZamrażarkiChłodziarko-zamrażarkiChłodziarki do zabudowyChłodziarko-zamrażarki do zabudowy
GotowanieKuchnie wolnostojącePiekarniki do zabudowySzuflady grzewczeMikrofale do zabudowyMikrofale wolnostojącePłyty do zabudowyOkapy do zabudowyZestaw do zabudowyZmywanieZmywarki wolnostojąceZmywarki do zabudowyMałe AGDEkspresy do kawyCzajnikiWyciskarkiBlenderyMikseryTostery i OpiekaczePralkiPralki wolnostojącePralki do zabudowyPralko-suszarkiWolnostojące pralko suszarkiPralko suszarki do zabudowySuszarki automatyczneŻelazkaŻelazka paroweStacje parowePranieCzyste powietrzeOczyszczacze powietrzaOdkurzaczeAutomatyczne roboty odkurzająceOdkurzacze bezprzewodoweOdkurzacze tradycyjneUrządzenia do dezynfekcjiUrządzenie UVC do dezynfekcjiO firmie Beko

O nas

Kariera

Dla akcjonariuszy

Partnerstwa

Strategia podatkowa

B2B - InwestycjePomoc technicznaBlogPromocje

Znajdź sprzedawcę detalicznego

Produkty - Funkcje i Innowacje.

Technologia HarvestFresh™

Pełnia witamin zachowana na dłużej, dzięki innowacyjnej technologii 3 kolorów, które imitują 24-godzinny cykl słońca w lodówkach. 

Wiele funkcji gotowania, które ułatwiają zdrowe życie

Funkcje zmywarki, które zaoszczędzą Twój czas.

Doskonałe funkcje piorące, które ułatwiają życie

Zapewniające świeżość funkcje okapu, które ułatwiają życie

Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv

Bezpośredni link do pobrania Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Specyfikacja techniczna Beko Bekomat 13 Cv